Santiago Bernabeu için dev anlaşma

Real Madrid, yatırım şirketi Sixth Street ve organizasyon firması Legends'le sponsorluk anlaşması imzalandı. İki anlaşmanın toplam değerinin 360 milyon Euro olduğu belirtildi.

NTV Spor 19.05.2022 - 22:13

La Liga'da şampiyonluğunu ilan eden, Şampiyonlar Ligi'nde ise kupaya bir adım uzakta olan Real Madrid, yeni sponsorluk anlaşmalarını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, yenilenen Santiago Bernabeu Stadyumu için iki sponsorluk anlaşması imzalandığı belirtildi. Açıklamada, Sixth Street ile imzalanan sözleşmenin 20 yıllık olduğu aktarılırken Legends'la yapılan anlaşmanın süresine ilişkin bilgi verilmedi.

▶ LA LIGA HABERLERİ

Sixth Street'in Santiago Bernabeu'nun daha efektif kullanılabilmesi ve yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek için kulübe yardımcı olacağı ifade edildi. Legends'ın ise Santiago Bernabeu'daki maçlar dışında gerçekleştirilecek organizasyonlar ve etkinliklerle ilgili hizmet sağlayacağı kaydedildi.

Real Madrid'in ikonik stadyumunun yenilenmesine 2020'de başlanmış ve bu sezon, tekrar kullanıma açılmıştı. İspanyol devi, stadyumun yenilenebilmesi için 575 milyon Euro kredi kullanırken toplam maliyetin 800 milyon Euro'ya yakın olacağı belirtilmişti.

Sayfa Yükleniyor...