Stefan Kuntz: Sabır ve zaman gerekiyor

A Milli Futbol Takımının teknik direktörü Stefan Kuntz, Letonya maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında futbol sistemlerinin oturması için sabır ve zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi.

NTV Spor 10.10.2021 - 19:26
Son Güncelleme: 10.10.2021 - 22:40

"Çift santrfor planınız var mı? Varsa bu isim Halil olabilir mi?" sorusuna Stefan Kuntz, "Taktikler ve formasyonla ilgili çok fazla detaya girmek istemiyorum. Çağlar gibi Ozan Kabak'ın da cezası bitti. Takıma ilk 11'i yarın sabah söyleyeceğim" yanıtını verdi.

Hücum ve savunmayı ikisini de bir arada düşünmek istediğini kaydeden Alman çalıştırıcı şöyle konuştu, 

"Burada bunu yapmaya çalışacağız. Bizim oynatmak istediğimiz bu mentaliteyle sonuç almak istiyoruz. Sonuç almak bir adım önde duruyor. Topu alır almaz kaptırmak bizim istediğimiz bir şey değildi. Ama Norveç maçında belli durumlarda defanstan ve orta sahadan topu forvete aktarırken dönem dönem iyi şeyler yaptık. Pazar günü toplandık. İlk antrenmanımızı Salı günü yaptık. Çarşamba ve Perşembe, toplamda 3 defa gerçek bir antrenman yaptık. Bu durumda hoş görülen bir şey değil ama futbolun da bir gerçeği. Uygun bulduğumuz felsefenin oturması için sabır ve biraz da zaman gerekiyor.

Norveç maçında isteklerini neden gerçekleştiremedikleri sorusu üzerine Kuntz, "Hedefimiz tabii ki galibiyet ve galibiyete ihtiyacımız var. Ama değişiklikleri bir günde yapmak kolay değil. Hedefimiz ikincilik. Farklı galibiyet için konuşursam Letonya'ya saygısızlık etmiş olurum. Önceliğimiz 3 puan. Öncelikle kazanalım, sonucumuzu görelim daha sonra bunun üzerine yorum yapalım." ifadelerini kullandı. 

Letonya'nın güçlü ve zayıf yönleri neler yönündeki soruya yanıt vermekten kaçınan Stefan Kuntz, "Bu mevkidaşımı ilgilendiren bir konu. Ama biz de Letonya'yı analiz ettik, özellikle Hollanda ile olan maçlarını izledik. O maçta ve buradaki maçta iyi performans sergilediklerini düşünüyorum" sözleriyle basın toplantısını sonlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...