Szalai: Çok iyi bir takımız, yeni bir taktik ve aksiyon var

Fenerbahçe, Avusturya kampında yaptığı ilk hazırlık maçında Sırbistan temsilcisi Partizan'ı 1-0 mağlup etti. Attila Szalai maçı değerlendirirken, "Sıkı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çok iyi bir takımız" dedi.

NTV Spor 02.07.2022 - 21:56 | Son Güncelleme: 02.07.2022 - 22:49

Fenerbahçe, Partizan'ı Valencia'nın 2. dakikadaki golüyle 1-0 mağlup etti. Sarı Lacivertliler'in defanstaki isimlerinden Attila Szalai maçı değerlendirirken, "Sezon öncesi hazırlıklarımız iyi gidiyor. Sıkı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Elbette sıkı idmanlardan sonra yapılan maçlar kolay bir şekilde geçmeyebiliyor. Çok sıkı biçimde yüksek tempoda çalışıyoruz. Sezon ötesi kampı daha çok taktik anlayışa adapte olmak için yapılıyor. İyi gittiğimizi söyleyebilirim. Bu sezon öncesi kampı daha çok taktik mentaliteye uyum sağlamak için yapılıyor. Bu anlamda iyi gidiyoruz. Ofansif ve defansif olarak iyi bir yoldayız. Sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

Takımda iyi oyuncuların olduğunu söyleyen Szalai, "Sadece defansta değil tüm takım arkadaşlarım çok iyi bir performans ortaya koyuyorlar. Çok iyi bir takımız. Yeni bir taktik ve aksiyon var. Oynatılmak istenen oyunu oynamaya çalışıyoruz. İyi yoldayız ve  hedefimiz bu yolda devam etmek" ifadelerini kullandı. 

Teknik direktör Jorge Jesus ve Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Dinamo Kiev için ise Macar oyuncu, "Futbolda herkes Jorge Jesus'u iyi bir şekilde tanıyor. Onun başarılarını herkes biliyor. Çalıştığı takımlarda iyi performans ortaya koydu. Biz de her gün ondan yeni şeyler öğreniyoruz. Yaptığımız video analizlerde de yeni şeyler öğreniyoruz. Onun taktik fikirlerine adapte olmaya çaylışıyoruz. Dinamo Kiev ise iyi bir takım. O maça kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu. 

Transfer iddialarına kulaklarını tıkadı

Kendisi hakkındaki transfer söylentileri için ise 24 yaşındaki oyuncu, "Geçmişte de bu söylemler oldu. Takımımım Fenerbahçe için her şeyimi vermek istiyorum. Bu konular hakkında yorum yapmak istemiyorum" açıklamasını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...