Şenol Güneş'ten Sırbistan maçında revizyon

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sırbistan maçı öncesi Ozan Kabak ile basın toplantısı düzenledi. Güneş, oyuncuların Macaristan karşısındaki performansınının gerçek performanslarının uzağında olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam, Sırbistan maçında kadroda büyük bir değişiklik yapacağını açıkladı.

NTV Spor 05.09.2020 - 22:20
Şenol Güneş, 

OZAN KABAK: BU MAÇI KAZANMAK İSTİYORUZ

Basın toplantısında ilk olarak söz alan milli futbolcu Ozan Kabak Sırbistan'ın iyi oyuncuları olan önemli bir futbol ekolü olduğunu belirterek, "Yaptığımız analizlerde gördüğümüz gibi hücumda çok etkililer. Biz de iyi bir takımız. Elimizden gelenin en iyisini yapıp bu maçı kazanmak istiyoruz." dedi.

UEFA Uluslar Ligi'nin resmi bir turnuva olduğunu ve her maçı kazanmak için sahaya çıktıklarını ifade eden Kabak, "Resmi bir turnuva olması bir tık daha fazla konsantre olmamıza neden oldu. Bu maçlar Avrupa Şampiyonası'na daha hazır bir şekilde çıkmamızı sağlayacak." şeklinde görüş belirtti.

Avrupa Şampiyonası'nın salgın nedeniyle ertelenmesinin Türkiye için olumlu olduğunu söyleyen Kabak, "Çünkü sakat olan arkadaşlarımız var. Onlar da inşallah seneye bizlerle birlikte olacak" diye konuştu.

 

ŞENOL GÜNEŞ: TAKIMDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİKLİK YAPACAĞIZ

Ozan Kabak'ın ardından basın toplantısı düzenleyen Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Yeniden bir yola çıkıyoruz. Ligler başlayıp milli takım maçları olduğu dönemden ters bir döneme girdik. Üç günde bir maç oynamak durumdasınız. Milli Takım takviminde belli bir takvim var. Perşembe günü yaptığımızda Cuma ve Cumartesi maç yapan takımlar oldu. 3 günde bir maç yaparken oyuncuların bir yıpranma payı var. Oyuncuları koruyarak, bu maçta da mümkün olduğunca değişiklik yapmak durumundayız. Bu maçlara değer vermediğimiz anlamı taşımaz. A Milli Takıma çağrılan her oyuncu, o takımın direk oyuncusu olmalıdır. Bazen oynadığınız oyunun karşılığını alamayabilirsiniz, ama bu gelecek maçlarda yüzde yüz devam eder diye bir şey yok. Perşembe günkü maça göre çok değişiklik yapacağız. Merih 90 dakika ilk defa oynadı. Sağlık olarak sorun yok ama üst üste maç oynarse ne olur? Takımda büyük bir değişiklik yapacağımızı söyleyebilirim" dedi. 

1-0 yenik ayrıldığımız Macaristan maçının sorulması üzerine ise tecrübeli teknik adam, "Macaristan maçı oyun olarak da sonuç olarak da kötü bir izlenim bıraktı. Oyuncularımız da takımımız da bu değil. Bu dalgalanmayı geçirdik. Hücumda etkili olmamız gerekirken; rakip daha iştahlı ve dikkatli oynadı. Rakip bizden daha fazla pozisyonu girdi. İkinci yarı oyunu dengeledik ama serbest vuruştan gol yedik. 10 ay sonra ilk müsabakayı yaptık. Bazen bazı takımlar daha diri olabiliyor. Takım oyunu olarak da fizik olarak da iyi değildik. Olumsuzlukların fazla olduğu bir maçtı. Bazı oyuncularımızı görme şansımız oldu. Oyun olarak da eksiklerimizi görmüş olduk" ifadelerini kullandı. 

Sırbıstan'ı değerlendiren Şenol Güneş şöyle konuştu; "Rakibimiz, oyuncu üretebilen bir ülkenin takımı. Aleksic, Başakşehir'de; Ljajic, Beşiktaş'ta, onlar da yetenekli oyuncular. İyi oyuncuları var. Sırbıstan'da üst seviye liglerde 35 oyuncuları var. Bunların toplam değeri 420 milyon euro. Bizi zor bir maç bekliyor. Onlar da ilk maçta Rusya karşısında etkili oynadılar; ancak Rusya maçı 3-1 aldı. Bu tip maçlarda ne olacağı belli olmuyor. Oynayacağımız maçta kendi oyunumuzu oynayıp kazanmak istiyoruz."

Sözlerinin sonunda corona virüs salgınına vurgu yapan Güneş, "İyi bir görüntü değil. Ülkemizde ve dünyada pandemi arttıkça devam ediyor. Burada sokağa az insan çıkıyor. Bizde de aynı şey olmalı. Herkesin dikkatli olması gerekiyor. Zor bir dönemden geçiriyoruz. Futbol önemli ama sağlık daha da önemli. Tüm dünyadaki insanlara sağlık ve mutluluk diliyorum" diyerek basın toplantısını tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...