"Tam Phillip Cocu'nun istediği oyuncu"

Fenerbahçe'nin Swansea City'den satın alma opsiyonlu 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Andre Ayew için imza töreni düzenlendi.

NTV Spor 27.07.2018 - 15:15
Son Güncelleme: 27.07.2018 - 15:42

Ülker Stadı'nda düzenlenen imza töreninde, Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Comolli "Ayew'in sadece Marsilya'da parlak bir dönem geçirdiğini düşünmüyorum, Premier Lig'de de çok iyi olduğunu düşünüyorum. Ayew'in enerjik yapısı, yeteneği ve hücumdaki zenginliği tam da Phillip Cocu'nun istediği özellikleri taşıyor. Bize çok büyük değer katacak" dedi.

Fransız futbol adamı "Andre Ayew ile 1 yıllık sözleşme imzaladık. Hücum hattımız için önemli bir takviye oldu. Hocamızın kadroda görmek istediği isimlerin başında geliyordu. Andre Ayew bizde 1 sene kiralık olarak oynayacak. İstersek Ayew'i kadroya katma hakkımız var. Ayew hazır durumda ve bize çok katkı sağlayacak. Andre Ayew çok yönlü bir futbolcu. Bir oyuncuya 'Fenerbahçe'ye neden geldiniz?' diye sorarsanız, o da size 'Kazanmak için geldim' diyecektir" ifadelerini kullandı.

Ayew'in gelişi sonrası forma rekabetinin sorulması üzerine Damien Comolli "Şanslıyım ki teknik direktör ben değilim. Bunu Cocu düşünecek" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...