Tarihi anlaşmanın mimarları!

Barcelona, yeni forma sponsoruyla futbol tarihinin en büyük anlaşmasını imzaladı. Anlaşmanın mimarlarının ise Gerard Pique ve şarkıcı eşi Shakira olduğu ortaya çıktı.

NTV Spor 17.11.2016 - 10:40
Son Güncelleme: 17.11.2016 - 18:08

Barcelona'nın yeni forma sponsoru, internet üzerinden satış yapan bir Japon firması oldu. Yeni sponsoruyla 1 yılı opsiyonlu 5 yıllık anlaşma imzalayan Katalan kulübü, sezon başına 55 milyon Euro kazanacak. Barcelona, La Liga şampiyonu olması halinde 1.5 milyon Euro, Şampiyonlar Ligi'ni kazanması halinde ise 5 milyon euro ekstra gelir elde edecek. Katalan ekibi böylece, Manchester United'ı geride bırakarak futbol tarihinin en büyük forma sponsorluğu anlaşmasının altına imza atmış oldu.

Barcelona'ya 4 yılın sonunda 200 milyon Euro'dan fazla kazanç getirecek anlaşmanın mimarlarının ise başarılı savunma oyuncusu Gerard Pique ve şarkıcı eşi Shakira olduğu ortaya çıktı. Sponsor firmanın yönetim kurulu başkanı ile yakın arkadaş olan Pique ve Shakira, anlaşmanın imzalanmasına ön ayak oldu.

Barcelona Başkanı Bartomeu "Pique ve Shakira, 2015 yazında sponsor firmanın başkanı ile bizi yemekte bir araya getirdi. O sırada aklımızda böyle bir anlaşma yoktu. Yemekte gelecekten konuşurken bu fikir ortaya çıktı ve kısa süre içinde anlaşmayla sonuçlandı" dedi.

Sayfa Yükleniyor...