"Terim'in İtalya'da da imparator olarak izi kaldı"

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Mavi-Lacivertliler'i tercih etme sebebi, hedefleri, yabancı kuralı, Farioli ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Montella, "Fatih Terim'in Türkiye'de olduğu gibi İtalya'da da imparator olarak izi kaldı." ifadelerini kullandı.

NTV Spor 25.11.2021 - 10:47

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella; Mavi-Lacivertli takıma transfer süreci, Kasımpaşa maçı, Francesco Farioli, Fatih Terim ve yabancı kuralı hakkında açıklamalarda bulundu.

ADANA DEMİRSPOR'U NEDEN TERCİH ETTİ?

Radyospor'a konuşan Vincenzo Montella, "Asbaşkanımız Metin Bey (Korkmaz) ile ilk buluşmamızda beni ikna etmişti. Adana'ya geldikten sonra, başkanımız Murat Sancak'la da tanıştıktan sonra kafamdaki tüm soru işaretleri gitti. Adana Demirspor'da önemli bir proje var. Bu proje içerisinde yer almak istedim. 3 yıllık proje Avrupa hedeflerinin içinde olduğu bir proje. Bu projeyi gerçekleştirebilmek için zamana ihtiyacımız var. Şu anda tüm imkanlar bu projeyi uygulayabilmemiz için sağlanmış durumda." ifadelerini kullandı. 

"SÜPER LİG REKABET LİGİ"

"Önümüze maç maç bakıyoruz diyen" Montella, "Kasımpaşa oynadığı maçların yüzde 80'inde rakiplerine göre topa daha fazla sahip olan takım. Bu bizim için dikkat etmemiz gereken bir unsur. Bu durumu kendi lehimize çevirirsek güzel sonuç alabiliriz. Süper Lig'de müthiş bir rekabet var, her takımın kazanabildiği bir lig, bu da iyi bir motivasyon unsuru. Dengelerin her hafta değişmesi oyuncuların motivasyonunu artırıyor. Süper Lig'in eksikleri ise taktiksel ve defans yönünde. Süper Lig taktiksel ve defans yönüyle geliştirilebilir. Bu eksikler tamamlanırsa daha güzel bir lig olur" dedi. 

"TERİM'İN İTALYA'DA İMPAROTOR OLARAK İZİ KALDI"
Fatih Karagümrük'te görev alan vatandaşı Francesco Farioli ve bir dönem İtalya'da Fiorentina'yı çalıştıran Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında ise Montella, "Francesco Farioli net bir futbol fikrine sahip. Bu futbol fikrini de oyuncularına yansıtabiliyor. Fatih Terim'in Türkiye'de olduğu gibi İtalya'da da imparator olarak izi kaldı. Çünkü kişisel olarak orada bıraktığı iz çok çok büyük. Floransa'da kendisini hala çok çok seviyorlar. Orada elde ettiği ve yaptığı çalışmalar insanların hafızasından silinmedi. Benim de kendisine hem insan olarak hem de teknik adam olarak büyük saygım var." övgüsünde bulundu. 

"ALT SIRALARDA MÜCADELE EDEN TAKIM OLMAK İSTEMİYORUZ"
Adana Demirspor'daki hedeflerinden de bahseden İtalyan teknik adam, "Lige yeni çıkan bir takım olarak hedefimiz ligde kalmak olmalı. Bu her takım için geçerli. Kulüp olarak net bir hedefler belirlemek istemiyoruz. Fakat alt sıralarda mücadele eden takım olmak da istemiyoruz. Hedefimiz adım adım planladığımız yerde olmak" diye konuştu.

YABANCI KURALI YORUMU
Yabancı kuralı için ise Vincenzo Montella, "Yabancı kuralı alışılmışın dışında bir kural, diğer liglerde böyle bir kural yok. Bizler de mecburi olarak bu kurala uymak zorundayız" açıklamasında bulundu.

"YILDIZ FUTBOLCULARLA ÇALIŞMAK DAHA KOLAY"

'Mario Balotelli gibi yıldız oyuncularla çalışmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?' sorusuna ise Montella, "Yıldız futbolcuları antrene etmek, onlarla antrenman yapmak, onlarla çalışmak daha kolay. Takımımda isimlere bakmaksızın çalışmalarımı yapıyorum. Takımımızdaki tüm oyuncular çok istekli ve gelişmek için her şeyi yapıyorlar" yanıtını verdi. 

"TARAFTARIMIZ MUHTEŞEM"
Adana Demirspor taraftarı için 'tek kelimeyle muhteşem' yorumunu yapan Montella sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Taraftarımız tek kelimeyle muhteşem. Yeni Malatyaspor maçından sonra mağlup olmamıza rağmen bizi tribüne çağırdılar. Bu durum beni çok etkiledi. Onları mutlu etmek için tüm gücümüzle çalışacağız."

Sayfa Yükleniyor...