"Torrent'in ne geleceği planladığını ne de kadro istikrarını gördük"

TRT Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Demir Grup Sivasspor maçını yorumladı; Sarı Kırmızılılar'ın teknik direktörü Domenec Torrent'le ilgili olarak, "Torrent'in ne geleceği planladığını ne de kadro istikrarı gördük" dedi. Dilmen, yabancı kuralıyla ilgili olarak da "TFF daha önce yabancı kuralı planla demiş. 7+4'e dönülmesi lazım" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 01.05.2022 - 23:09
Son Güncelleme: 02.05.2022 - 07:50

İşte Rıdvan Dilmen'in açıklamalarından öne çıkanlar:

Torrent'in ilk geldiği günden bu yana bu uzun sürede çıkardığı kadrolara bakınca; ne geleceği planladığını gördük ne de kadro istikrarı gördük. Torrent, bu maçta Sivasspor'un dinamizmini hiç düşünemedi. Özellikle Halil girdikten sonra orta saha çok boş kaldı. Böyle bir takıma karşı orta sahayı mümkün olduğu kadar boş bırakmamak gerekirdi. Morutan'ın yaşı 30'larda olursa kenarsın kenara. Bazen kulübü düşüneceksiniz. Torrent kendi açısından düşünüyor. 4 maçı kazanırsam güçlenirim dedi. Güçlenemedin, kaybettin. Aslolan Galatasaray ise; Metin Bey'in söylediği ilginç bir şey var. Acaba birisini mi hazırlıyorlar?

Galatasaray için Burak Bey, Metin Bey, Eşref Bey biraraya gelirler. Gelecek sezonun planlamasını yapsınlar. Muhtemelen izlettirdikleri oyuncular da vardır. Bunları beyan etmek zorunda değiller. 5-6 Ağustos'ta ligler başlıyor. Burak Bey istifa etse, Galatasaray başkansız mı gidecek. Burak Bey de seçime kadar götürmeye çalışıyor. Bu üçlünün şimdiye kadar nezaketsizliğini görmedim. Keşke bu süreç daha önce bitseydi. Ancak başkan adayları Torrent giderse ne kadar alır diye düşünüyorlardır.

Bir oyuncu çok oyuncu. Bana Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor kaç yerli oyuncuyla oynayacaklar. 7+4... Bu net mi? Şimdi kulüp yöneticilerinin bu şekilde devam etsin diyenler var. Ben Fenerbahçe olsam 'Şahane yatırım yaptım' derim. TFF, "Hiç boşuna konuşmayın" diyecek veyahut da kulüpleri düşünerek "8+3 olacak" diyecek.

Galatasaray'ın yerlilerine bakalım. Yerli kalitesi Kerem, Taylan, Halil (Kiralık), Semih, Berkan... Pekala Galatasaray 7+4 ister mi? İstemez. Beşiktaş istemez. Ama TFF "Planla" demiş mi? Demiş. "Ona göre planlama yapmadık" diyecekler. Şu ana kadar ne uygulanıyorsa, 7+4'e dönülmesi lazım. Herkesin önünü görmesi lazım.

16 Haziran'da seçim var. 17 Haziran'da açıklansa ne olacak? Kim boşaltacak oyuncuları. 7+4'ten gidersek, Galatasaray'a en az 5 yerli oyuncu lazım. Galatasaray'ın 5 tane iyi yerliye ihtiyacı var. Daha yabancıya gelmedik. Bir de olayın yabancı oyuncu bölümü var. Fenerbahçe'nin günahı ne? "Mesut'a 10 milyon Euro verdim. İrfan'a 10 milyon Euro verdim. Bunları düşünerek verdim" diyecek.

Trabzonspor, bilmiyor muydu Abdülkadir'den 20 milyon Euro almayı. Uğurcan'ı tuttu. Berat'ı hatta Kasımpaşa'dan Yusuf'u aldı. 7+4'ü düşünerek yaptı. Abdülkadir ve Uğurcan giderse Trabzon da 8+3 isteyebilir. 

Galatasaray taraftarı için de kötü bir sezon geçti. Galatasaray'ın taraftarını kutlamak lazım. Kötü sezona rağmen takımı desteklediler. Eskiden ışık vermeyen takımı altı, yedi bin kişi izlerdi. Bayrama rağmen takımı desteklediler. 

Rıza Çalımbay'ı tebrik etmek lazım. Zaten 30 yıldır kutluyoruz. Rıza Hoca, sonuçta başarılı ve karakterli bir insan. Bugün 1-1 bitse bir puandan dolayı mutlu olmaz. 

Sayfa Yükleniyor...