"Türkiye'ye bahane üretmeye gelmedim"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Antwerp ile oynanacak Avrupa Ligi maçı öncesi soruları yanıtladı, "Gittiğim ligler gibi buranın da mükemmel bir lig olmadığını biliyordum. Buraya bahane üretmeye gelmedim" dedi.

NTV Spor 20.10.2021 - 15:56 | Son Güncelleme: 20.10.2021 - 18:44

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, "İki takım için de çok önemli bir maç. Üç puan almak gruptaki savaşı devam ettirmek için çok önemli. Yunanistan'da 2-1 kaybettiler, evlerinde Frankfurt'a 1-0 kaybettiler. Seviyelerin çok yakın olduğunu görüyoruz. Bizim için de önemli bir maç. Biraz daha tecrübe edinmeye ihtiyacımız var. Elimizden gelenin en iyisini yapıp üç puanı almak istiyoruz"

Trabzonspmor maçı sonrası bu maça ne kadar hazırlandınız sorusuna ise Portekizli teknik adam, "Futbol gerçekten zor bir iş. Kötü bir sonuç aldığımızda artık yeni bir reaksiyon göstermeniz gerekiyor. Son oynadığınız maçı değiştiremezsiniz. Kafamızdaki çipi değiştirmemiz gerekiyor. Bu turnuvada daha çok tecrübeye ihtiyacımız var. Ki bu dersi de Olympiakos maçında aldığımızı düşünüyorum. Yarın da önemli bir rakibe karşı oynamamız lazım. En iyi seviyemizde olmamız gerekiyor. Bu maçta üç puan almamızın önemli olduğunu biliyoruz" yanıtını verdi.

Fenerbahçe'nin oyun formasyonunun değişip değişmeyeceği yönündeki soruya ise Pereira, "Formasyonla ilgili çok konuştum. Sorunuza saygı duyuyorum ama formasyonla ilgili konuşmaktan yoruldum. Futbolda davranışlarınız çok önemlidir. Futbol diziliş ile ilgili değil, davranışlarla ilgili bir oyun. Bizim için en önemlisi hem ofans hem defans anlamında saha içinde dengeye sahip olmak" yanıtını verdi.

Hakem hataları yönündeki soru üzerine de Portekizli şöyle konuştu, "Hiç bir şeyi bahane olarak göstermiyorum. Türkiye'ye bahane gösterrmeye gelmedim. Buranın mükemmel bir lig olmadığını biliyordum. Gittiğim hiç bir lig mükemmel değildi. Tabi ki iyi ve kötü yönleri vardır. Ben kendimi her zaman düzeltmeye çalışıyorum. Hakemlerin de kendilerini düzeltmesi gerekiyor. Son maç istemediğimiz bir sonuç aldık ama bu bizim kalitemizi göstermiyor. Ancak yarın alacağımız sonuç bunun için bir fırsat.En iyi seviyemizde olup bu maçı kazanmak istiyoruz. Siz gazeteci ben teknik direktör olarak nasıl kendimizi geliştirmemiz gerekiyorsa hakemler de kendini geliştirmeli." 

Fenerbahçe'nin oynadığı maçlarda az gol attığı yönündeki yorum üzerine de Portekizli, "Bu biraz diğer takımlara da bağlı. Bizim rakiplerimiz 10 kişi + kaleciyle topun arkasında oluyor. Bu da bize saygı duyduklarını ve bizim güçlü olduğumuzu gösteriyor. Açık oynanan maçlarda gol atmak daha kolay. Çoğu takım kendi aralarında açık oynayıp bize karşı kapalı oynuyor. Aslında bu bize saygı duyduklarını gösteriyorlar. Seviyemizi artırmamız lazım. Çok fazla maç oynuyoruz. Bu anlamda seviyeyi yükseltmek ve bazı şeyleri düzeltmek kolay olmuyor. Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası'nın daha fazla oynanması gündemde. Modern futbol bu. Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi organizasyonları sıklaştırmak gündemde ama unutulmaması gereken bir şey var, oyuncuların dinlenmesi lazım. Tabii ki daha fazla gol atmak istiyorum. Takımım da daha fazla gol atmak istiyor. Umarım ileride daha fazla gol atıp, az gol yeriz. Bunun için de fazla çalışmamız lazım" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...