"Tuvalin üzerinde farklı bir renk oluşturmaya çalışacağız"

İstanbulspor teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, "Tuvalin üzerinde farklı bir renk oluşturmaya çalışacağız. Bugün ilk fırça darbemizi göstereceğiz." dedi.

NTV Spor 05.08.2022 - 20:38

Süper Lig'de açılış haftasında İstanbulspor, Trabzonspor'u konuk ediyor.

Lige yeni yükselen İstanbul ekibinde teknik direktör Osman Zeki Korkmaz karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu.

beIN Sports'a konuşan Korkmaz, "Bir futbol kültürü üstüne bir şey inşa etmeye çalışmıştık. Futbol bir temaşa sanatı. Biz bir İstanbulspor kimliği yaratmaya çalışmışık TFF 1. Lig'de. Şimdi buraya geldik. Pozitif bir takım olmaya çalışacağız." dedi.

"Bugün ilk fırça darbemizi göstereceğiz"

"Geçen sene TFF 1. Lig'de 3. haftada göreve geldiğimizden bu yana, pozitif futbol oynayan bir takım olmaya çalıştık. Biz geçen sene bir İstanbulspor kimliği yaratmaya çalışıp, bunu başararak Süper Lig'e geldik. Tuvalin üzerinde farklı bir renk oluşturmaya çalışacağız. Bugün ilk fırça darbemizi göstereceğiz."

"Geçtiğimiz sezon da farklı formasyonlarda oynadık. İki temel formasyonu oynayabilen bir takım olmamız gerekiyordu. Ligdeki diğer takımlarda olmayan büyük bir ekonomi bizde yok. Başka bir şey var bizde. Zengin bir oyun kültürü üretebiliriz. Bugünkü formasyonun bizi lige daha kolay adapte edebileceğini düşünüyoruz."

Sayfa Yükleniyor...