Avrupa kulüplerinden Türkiye mesajları: Real Madrid, Barcelona, Liverpool, Ajax, Manchester City...

Avrupa'nın önemli futbol kulüpleri, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen depremde hayatını kaybedenlerin yakınları için başsağlığı mesajı yolladı.

Anadolu Ajansı 06.02.2023 - 21:00
Son Güncelleme: 07.02.2023 - 00:00

Avrupa'daki futbol kulüplerinden depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı mesajı gönderdi.

FIFA Başkanı Infantino; "Türkiye ve Suriye'de aileleri ve arkadaşları hayatını kaybedenler için  en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Dualarımız bu trajedinin kurbanlarıyla birlikte." açıklamasında bulundu. 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından başsağlığı dileyen kulüplerden İspanya temsilcisi Barcelona, "Türkiye'deki deprem felaketinde yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kalbimiz Türkiye ile birlikte." ifadelerini kullandı.

Real Madrid ise "Türkiye ve Suriye'yi etkileyen birkaç saat önce meydana gelen depremin haberini üzüntüyle öğrendik. Başkanımız ve yönetim kurulumuz, bu felaket nedeniyle derin üzüntü yaşıyor. Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileriz. Tüm yaraların hızla sarılması için dua ediyoruz." mesajını paylaştı.

İngiltere'nin Liverpool takımı, AFAD'ın depremden etkilenen iller için yayımladığı acil iletişim numaralarını paylaşarak, "Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Dualarımız, bu büyük depremden etkilenenlerle..." şeklinde görüş belirtti.

Manchester City de "Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yardım bekleyen vatandaşlara bir an önce ulaşılmasını temenni ediyoruz." mesajını yazdı.

Borussia Dortmund ise, "Türkiye ve Suriye'de yaşanan deprem felaketi bizleri derinden sarstı. Dualarımız tüm depremzedeler, aileleri, yakınları için endişelenenler ve tabii ki tüm yardım edenlerle birlikte." şeklinde mesaj iletti.

Hollanda'nın Ajax takımı ise, "Türkiye'de Suriye'de yaşanan deprem olaylarını üzüntüyle karşıladık. Bu trajediden etkilenen herkese en içten duygularımızla başsağlığı diliyoruz." mesajını paylaştı.

Milli futbolcu Çağlar Söyüncü'nün formasını giydiği Leicester City, "Leicester City ailesi olarak, Türkiye ve Suriye'de depremden etkilenen herkesin yanındayız" mesajını paylaştı.

UEFA açıklamasında, "UEFA ve Avrupa futbol camiasının üzüntüleri, Türkiye ve Suriye halkı ile bu sabah meydana gelen yıkıcı depremden etkilenen herkesle birlikte." mesajını paylaştı.

THY Euroleague ise, "Üzüntülerimiz, Türkiye'de meydana gelen son depremden etkilenen herkesle birlikte." açıklamasını yaptı.

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) Başkanı Mohammed Ben Sulayem ise, "Üzüntülerimiz, Türkiye'deki korkunç depremin kurbanları, aileleri ve ülkedeki tüm dostlarımızla birlikte. Kalbimiz onlarla birlikte." ifadelerini kullandı.

Almanya temsilcisi Bayern Münih, "Depremzedeler ve sevenleri için dualarımızı gönderiyoruz." paylaşımını yaparken, Fransa temsilcisi PSG, "Kahramanmaraş'ta gece meydana gelen ve çok sayıda ölüme neden olan şiddetli depremin ardından Türk halkının yanı sıra tüm oyuncu, teknik direktör ve personele desteğimizi göstermek istiyoruz." görüşlerine yer verdi.

İspanyol yıldız futbolcu Sergio Ramos, "Tüm sevgilerimle Türkiye ve Suriye. Dualarımız sizinle." sözlerini paylaştı.

İngiliz ekibi Chelsea ise, "Chelsea Futbol Kulübü olarak Türkiye ve Suriye'de depremden zarar gören herkesin yanındayız" mesajını paylaştı.

Sayfa Yükleniyor...