Yılmaz Vural: Ciğerimin bir parçası gitti

Yılmaz Vural, antrenörlüğe yanında başladığı ve yaşamını yitiren Özkan Sümer'i anlattı, "Ciğerimin bir parçası gitti"

NTV Spor 22.12.2020 - 11:56
Son Güncelleme: 22.12.2020 - 11:57

Teknik direktör Yılmaz Vural, Özkan Sümer'i anlattı. "Özkan hocam benim için çok şey ifade ediyor" diyen Yılmaz Vural, "Bugün antrenörsem, benim başlamamı sağlayan odur. 1986'da Malatyaspor'da hoca iken, Ergun Gürsoy'un tanıştırması sonucunda beni yanına yardımcı hoca olarak almıştı. Bana söylediği şey hiç kulağımdan çıkmaz, "Yılmaz, senin bilgin beni ilgilendirmiyor, senin adamlığın ve sana güvenmem gerekiyor" demişti. O benim kulağıma küpedir. Yanıma aldığım her yardımcımda bu özelliğine dikkat ederim" ifadelerini kullandı.

"GEÇEN HAFTA ÖZKAN SÜMER'LE HELALLEŞTİK"

Özkan Sümer'i anlatmaya devam eden Vural şöyle konuştu,

"Özkan hocam sağolsun beni yanına aldığından bu yana üstünden 36 yıl geçmiş. 6 yıl ona yardımcı antrenör olarak hizmet ettim. Sonrasında ben de antrenör olarak çalıştım. Benim ona minnet borcum var. Hatta geçen hafta onu aramıştım. Sohbet ettik. Sesi yorgun geliyordu. Hatta helalleştik. Babam bir tane ama o ikinci babamdı diyebilirim. Hakikaten çok üzgünüm.

Türk futbolunun özerk hale gelmesinde Gündüz Tekin, Metin Türel ve Özkan Sümer gibi isimlerin başrol oynadığını kaydeden Yılmaz Vural, "Onların dönemindeki antrenörlüğe bakış çok farklıydı. Yöneticiler onların karşısında ceket iliklerlerdi. Futbolun bırakın oynanmasını o sahanın yapılmasına kadar, hatta müteahhitlik de yaptılar. Futbol bugün Türkiye'de buraya geldiyse onların temelinde bu insanlar vardır. Özkan Hocam futbolun olmadık yerinde oldu. Antrenörler Derneği başkanlığı yaptı, alt yapı koordinatörlüğü, başkanlık, teknik direktörlük, genel koordinatörlük yaptı. Futbolun her bölümünde vardı. Gönül isterdiki bir kitap yazsaydı da tecrübelerini aktarsaydı. Ciğerimin bir parçası gitti. Hakikaten çok üzüldüm. Ama ölüm var. Ben kendim yaşadım, gittik geldik. İnsanın canı yanıyor. Çünkü bir daha onu göremeyeceğim. Allah rahmet eylesin. Allah bizlere sabır versin" sözleriyle yaşadığı üzüntüyü dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...