Zlatan'dan LeBron James'e: "İyi olduğunuz işi yapın"

Milan'ın yıldızı Zlatan Ibrahimovic, LeBron James'i 'politika' eylemlerinden dolayı eleştirdi.

NTV Spor 27.02.2021 - 00:13

Discovery Plus'a konuşan Zlatan Ibrahimovic, LeBron James'in yeteneğini takdir etse de sporcuların politikaya karışmalarının bir "hata" olduğunu söyledi.

"O bir fenomen ancak statü sahibi kişilerin siyaset hakkında konuşmalarından hoşlanmıyorum. Futbol oynuyorum ve en iyi yaptığım iş bu. Politikacı değilim. Eğer öyle olsaydım o zaman siyaset yapardım. Ünlü isimlerin yaptığı hatalardan birisi bu. Benim için belli konulardan kaçınmak ve yaptığının en iyisini yapmak her zaman daha iyidir. Aksi halde bazı şeyleri yanlış yapma riskiyle karşı karşıya kalırsınız."

James, ABD'deki başkanlık seçimleri için destek verdiği organizasyonla sandık merkezlerinde çalışmak üzere 42 binden fazla gönüllüye öncülük etti.

James, Aralık ayında The Associated Press'e verdiği demeçte; "Sahada ne yaptığımı hala biliyorum ve tabii ki oyuna her şeyi veriyorum. Ama şu anda sahada yapabileceğimden daha fazla etki yaratabilirim. Ve basketbol oyununu oynama tarzımla insanlara ilham vermeye devam etmek istiyorum. Ancak yapabileceğim çok daha fazla şey var... İnsanları yetiştirmeye, ilham vermeye, insanları bir araya getirmeye, güçlendirmeye yardımcı olmak istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

LeBron James, doğduğu kent Akron’da yoksul çocuklar için açtığı okulun 450'den fazla öğrencisi bulunuyor. James ve ekibi, pandemi nedeniyle kapatılan okulda öğrenim gören öğrencilerin evlerine yemek teslim edilmesini sağladı ve 50 aileye uygun fiyatlı konut projesinin temelini attı.

Sayfa Yükleniyor...