Carlos Sainz adım adım Ferrari'ye

Ferrari'de Sebastian Vettel dönemi sona ererken yerine kimin geçeceği merak konusu oldu. Ön plana çıkan isimse McLaren'in İspanyol pilotu Carlos Sainz.

NTV Spor 13.05.2020 - 16:30
Son Güncelleme: 13.05.2020 - 16:40

Ferrari’de boş kalan koltuk kimin olacak? İtalyan devinin Sebastian Vettel ile yollarını ayırma kararının ardından bu soru gündemi meşgul ediyor. Carlos Sainz ismi ise sıklıkla telaffuz edilmeye başladı.

İspanyol Marca ve AS gazeteleri, 25 yaşındaki pilotu kırmızı tulumla manşetlerine taşıdı.

Marca gazetesi "Ferrari’nin seçilmiş kişisi" başlığını atarken AS gazetesi, "Sainz, Ferrari’nin pole pozisyonunda" manşetiyle haberi okuyucularina aktardı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan eski ralli şampiyonu baba Carlos Sainz, “Bu noktada size çok az şey söyleyebilirim, kimseyi kandırmak istemiyorum. Şu açık ki, işler hızlanıyor ve takımlar sezonun başlaması için beklemeyecek. Er ya da geç bir çözüm olacağını düşünüyorum. Çünkü iki ay daha söylentiler ve hikayelerle yaşayamayız.” dedi.

Ferrari’yle ismi anılan diğer isimler Max Verstappen ve Daniel Ricciardo. Kendisi hakkında çıkan haberleri kesin bir dille yalanlayan Verstappen, üstü kapalı bir şekilde eski takım arkadaşı Ricciardo'nun Ferrari’ye transfer olacağını düşünmediğini söyledi.

Formula 1 kariyerine 2015 yılında Torro Rosso'da başlayan Carlos Sainz, 2 sezon Renault adına yarıştıktan sonra McLaren'e transfer olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...