Norris'ten Ferrari açıklaması

Lando Norris, İtalyan basınına verdiği bir röportajda ileride Ferrari ile yarışabileceğinin sinyallerini verdi.

NTV Spor 07.10.2021 - 13:01

Formula 1 ekiplerinden McLaren adına yarışan genç pilot Lando Norris, İtalya basınında La Gazetta'ya konuştu. Sezona umutlu başlasalar bile kendi sevilerine göre bu kadar başarılı olmalarını beklemediklerinin altını çizen Norris, sadece takımın değil, kendisinin de her yarışta daha çok geliştiğini hissettiğini belirtti.

Önümüzdeki sezonda kendilerini nerede gördüklerini de açıklayan Norris, "Yeni sezonun araçları daha tamamlanmadığı için kesin konuşmak zor. Rakiplerimizin durumunu da bilmiyoruz. Ama araçlar bu sezona göre çok değişeceği için herkesin bir şansı olduğunu düşünüyorum." dedi.

İtalya'da çok destekçisi olduğu ve buna bağlı olarak gelecekte Ferrari adına yarışıp yarışmayacağı da sorulan 21 yaşındaki sürücü, "Şu anda olduğum yerde çok mutluyum. McLaren ile olan kontratımı daha yeni uzattım. (2023 sonuna kadar). Bu takımla sürücüler ve takımlar şampiyonluğu yaşamak istiyorum. Ama bundan 10 yıl sonra ne olur bilemem. İtalyan taraftarların desteğini hissedebiliyorum." şeklinde konuştu.

Geçen sezon takım arkadaşı olan Carlos Sainz'ın Ferrari'ye gitmesi ve onun yerine eski Red Bull pilotu Daniel Ricciardo'nun getirilmesi hakkında da konuşan İngiliz sürücü, "Daniel ve Carlos çok farklı. Her şeyden önce Carlos ile aynı yaşlardayız ama Daniel benden 6 yaş kadar büyük. Carlos ile yakın arkadaş olduk ve dışarda da beraberdik. Daniel ile bu daha farklı ama o televizyonlarda nasılsa gerçekte de öyle. Çok eğlenceli zaman geçirebiliyoruz ve ondan çok şey öğrendim." dedi.

Sayfa Yükleniyor...