Perez kendi ülkesinde Verstappen'e yol verecek mi?

Meksika'nın başkenti Mexico City'deki Autódromo Hermanos Rodríguez pistinde 7 Kasım Pazar günü ana yarışı yapılacak olan Meksika Grand Prix'sinde Red Bull pilotu Sergio Perez galibiyet hedefliyor.

NTV Spor 05.11.2021 - 19:54

Kendi ülkesinde piste çıkacak olan ve son dönemdeki formu ile yarışı kazanmak için var gücüyle uğraşacak olan Perez'e sürücüler klasmanında Mercedes pilotu Lewis Hamilton ile yarış içerisinde olan takım arkadaşı Max Verstappen'e yol verip verilmeyeceği soruldu.

Kendisinin lider, Verstappen'in 2. götürdüğü bir yarış senaryosunda ne yapacağı sorulan Perez, "Bunun cevabı o an yarıştaki tüm duruma göre değişecektir ama eminim ki Red Bull'daki herkes benim bu yarışı kazanmamı istiyor. Takımın tam desteğine sahip olduğumu hissediyorum." dedi.

Perez ile basın toplantısına çıkan Avustralyalı McLaren pilotu Daniel Ricciardo da, "Ben olsam kesinlikle yol vermezdim. Avustralya'da en önde götürdüğüm yarışta takım arkadaşıma yol vermem için ancak bunun son yarış olması ve sadece yol verirsem şampiyon olacak olması gerekir. Kendi ülkesinde kazanmak her pilotun çocukluk hayalidir." dedi.

Deniz seviyesinin 2240 metre üzerinde yer alan pistte araç motorundaki turboların daha fazla zorlanması beklenirken, Mercedes'e göre turbo ünitesi bu koşulları daha uygun olan Red Bull'un 2 aracı da bu yarış için favori gösteriliyor.

Sayfa Yükleniyor...