Ukrayna'dan Rus pilotların için yaptırım talebi

Ukrayna Motorsporları Federasyonu, Rus pilotların uluslararası yarışlara katılımının engellenmesini talep etti.

NTV Spor 28.02.2022 - 16:13

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının ardından birçok organizasyon, Rusya'ya yönelik yaptırımlarını açıklarken Ukrayna Motorsporları Federasyonu, Uluslararası Otomobil Federasyonu'na (FIA) Rus pilotlar için yaptırım talebinde bulundu.

Motorsport Türkiye'de yer alan haberde, geçtiğimiz aylarda FIA başkanlığına seçilen Mohammed Ben Sulayem'in Ukrayna Motorsporları Federasyonu'na bir mektup yazdığı, kendisinin ve FIA'nın tam desteğini sunduğu belirtildi.

Haberde, Ukrayna Motorsporları Federasyonu Başkanı Leonid Kostyuchenko'nun savaş sonrası dönem için destek talep ettiği ifade edildi.

Nikita Mazepin yarışabilecek mi?

Formula 1 takımlarından Haas, Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından sponsorlarında Uralkali'nin logosunu aracından kaldırmıştı. Rusya adına yarışan Haas pilotu Nikita Mazepin ise FIA'nın Ukrayna'nın yaptırım talebine olumlu yanıt vermesi halinde Formula 1'de yarışamayabileceği kaydedildi.

Formula 1'de yeni sezon ne zaman başlıyor?

Red Bull pilotu Max Verstappen'in şampiyonluğuyla tamamlanan 2021 sezonunun ardından 2022 Formula 1 sezonu, 18-20 Mart tarihleri arasında Bahreyn Grand Prix'siyle başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...