GALATASARAY HABERLERİ | "18 milyon Euro'luk teklif de reddedildi"

Victor Nelsson, Galatasaray'da kalmak üzere. Sarı-kırmızılı kulüp, Sevilla'nın Danimarkalı yıldızı için yaptığı teklifi yetersiz buldu ve geri çevirdi.

Hürriyet Gazetesi 18.08.2022 - 09:00
Son Güncelleme: 18.08.2022 - 14:00

Marcao'nun ardından Galatasaray’ın diğer stoperi Victor Nelsson’u da transfer etmek isteyen Sevilla, Danimarkalı futbolcudaki ısrarını sürdürüyor. 

Hürriyet gazetesinin haberine göre, daha önce 12+2 milyon Euro öneren İspanyol kulübü, teklifini yenileyerek 15+3 milyon Euro’ya yükseltti. Ancak Galatasaray yönetimi bu öneriyi de geri çevirip, futbolcunun sözleşmesinde yer alan 25 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini işaret etti.

İspanyolların teklifi sonrası kafası karışan Danimarkalı stoperi takımda kalmaya ikna eden yönetim bilmeceyi çözdü.

- Erden Timur ve Okan Buruk devreye girdi

Sevilla'nın teklifi sonrası kafası karışan Nelsson’u kaybetmek istemeyen Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur ile teknik direktör Okan Buruk, oyuncuyla ayrı ayrı görüşmeler yaparak, bu sezon kalmasının hem kendisi hem de kulüp için daha yararlı olacağını ifade etti.

Timur ve Buruk’un sözleriyle ikna olan Nelsson, kalmayı kabul etti.

- Victor Nelsson ne söyledi?

23 yaşındaki savunma oyuncusunun, "Kulübümün şampiyonluk hedefine ulaşması için elimden gelen mücadeleyi sergileyeceğim. Sevilla’ya ancak bonservis bedeli konusunda Galatasaray ile anlaşırsa giderim" dediği belirtildi.

Bu aşamadan sonra transferin gerçekleşmesi zor görünürken, Sevilla’nın 20 milyon Euro ve üzerinde bir teklif sunması halinde yeniden pazarlık masasına oturulabileceği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...