PSG Real Madrid'i, Mbappe PSG'yi geri çevirdi

Kylian Mbappe, Real Madrid forması giymek için bir süre daha bekleyecek. Yaz aylarında yaşanan süreç ise tam bir yılan hikayesi...

Oğuz Öztürk 01.09.2021 - 12:48

Bu yazın en çok konuşulan konularından biri de Kylian Mbappe - Real Madrid flörtü oldu. 

Tarihin en büyük transferlerinden birinin gerçekleşmesi için geri sayım başlamıştı ancak olaylar tam bir yılan hikayesine evrildi ve Mbappe, sonucunda PSG'de kaldı.

Neler yaşandı?

Real Madrid başkanı Florentino Perez, ilk olarak sözleşmesinin son senesinde olan Mbappe'nin transferi için bunu bir koz olarak kullanmak istese de, teklifi yükseltmek zorunda kaldı.

Real Madrid'in 150 milyon euro ile başlayan serüveni, PSG'nin istediği söyleyenen 220 milyon euroya kadar çıktı ancak Fransızlar bu teklifleri ya cevapsız bıraktı, ya da geri çevirdi.

Mbappe cephesi ise, PSG'nin uzun vadeli kontrat teklifini geri çevirdi. PSG cephesinde Nasser Al-Khelaifi, son senesine giren Mbappe'yi bir yıl daha takımda tutup, Fransız yıldızı takımın en çok kazananı yapmayı hedeflese de Mbappe, bu tekliflere henüz 'evet' yanıtını vermedi.

TRANSFER HATTI

Daha önce İspanyol basınında yer alan haberlere göre Mbappe'nin PSG'den gelen 5+1 yıllık sözleşme teklifini geri çevirdiği ve Real Madrid'e gidebilmek adına direndiği yazılmıştı.

Neler olabilir?

Mbappe'nin Real Madrid hayali, artık futbol camiası tarafından bilinen bir gerçek. Hal böyle olunca Real Madrid - Mbappe birleşmesi için en makul yollardan biri, Ocak ayında tarafların bizzat görüşmeleri olacak.

Sözleşmesinin son senesinde olan Mbappe, kurallar gereği Ocak ayından itibaren istediği kulüple görüşmeye başlayabiliyor.

Zor olan senaryolardan biri de, Mbappe'nin PSG projesine ikna olup, uzun vadeli bir kontrat yaparak takımda Messi'den de Neymar'dan da fazla kazanacak konuma gelmesi olarak yazılıyor. Ancak özellikle Fransız medyası, bu olasılığı oldukça zor görüyor. 

Sayfa Yükleniyor...